8 Mart Dünya Kadınlar Günü

İvedik Kampüs Anadolu Lisesi; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle, toplumumuzun mihenk taşı, milli ve manevi değerlerimizin nesiller boyu taşınmasında, güçlü ve özgüven sahibi bireylerin yetişmesinde kilit rol üstlenmiş kadınların bu özel gününü kutladı. 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, kadınlarımızın toplumumuzdaki eşsiz katkılarını ve önemli rollerini bir kez daha hatırlama fırsatı buluyoruz. 

Türk toplumunun gelişip yükselmesinde aile yapısının önemine inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şöyle sesleniyor: "Bu millet esas terbiyesini aileden almaktadır. Türk milleti öyle analara sahiptir ki her bir devrin büyük adamlarını bu analar yetiştirmiştir. Türk kadını daha büyük nesiller yetiştirmeye kabiliyetlidir." Toplumu ayakta tutma noktasında kadınlarımız önemli bir vazifeyi ifa ediyorlar. Evlatlarını yetiştirirken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, koşulsuz sevgi, sonsuz merhamet ve şefkat gibi en ulvi hasletlerin sembolü anneler ülkemizin güçlü yarınlarının da teminatıdır. 

Toplumun her kesiminde kendini gösteren ve başarılarından her daim söz ettiren kadınlarımızın; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun.

Test

Form Gönderimi

Tamam