hakkımızda

Ankara Kampüs Kolejine Hoş Geldiniz…

Kampüs Koleji Başta Ankara da ÇankayaYenimahalle olmak üzere ülkemizin dört yanına özel ilkokul, ortaokul, lise, Anadolu lisesi ve fen lisesi açmayı öngören, eğitim alanında öncü, bireysel farklılıkları gözeten bir kurumdur. Vizyonumuz geleceğin dünyasında lider olacak, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

Gözlerle sözlerin buluştuğu bu satırlarda yolları bizimle birleşen dostlar! Bizler, yani insancıl değerleri yüceltme sevdalıları, çağını anlamaya çalışan bir avuç idealist… Zor, fakat anlamlı bir yolculuğa çıktık. İnsanın gelişimine katkıda bulunmak hayatın en gizemli ve en güzel yanı….

Şüphesiz hayat yeni düşüncelerle ve ilişkilerle zenginleşiyor… Şimdi hayatımızda siz de varsınız. Sizin hayalleriniz bizim amacımız oldu. Sizi, geleceği kurmak için birlikte olmaya çağırıyoruz. Bu yolculukta yeniliklerle çıkacağız karşınıza, Bunlar bizim hayatımızdan damıtılmış deneyimler olacak; sizin hayatınızı kolaylaştırmak için…

Kampüs Koleji başta Ankara da Çankaya, Yenimahalle ve Antalya olmak üzere eğitim sektöründe elde edilen tecrübeleri özümsemiş, paydaşlarına değer katan, sürekli gelişimi destekleyen, yenilikçi ve özgün uygulamalarla gelecek için yol gösteren bir eğitim kurumudur. Kampüs Koleji başta Ankara da Çankaya, Yenimahalle olmak üzere ülkemizin dört tarafında açtığı özel ilkokul, ortaokul, lise, Anadolu lisesi ve fen lisesi okullarında kendisine, yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye, ülkesine ve insanlığa karşı duyarlı, dünyanın daha yaşanılabilir olması için çaba sarf eden ve gelecek nesilleri düşünen bilinçte bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Kampüs Koleji açtığı özel ilkokul, ortaokul, lise, Anadolu lisesi ve fen lisesi okularında Geniş bir bakış açısıyla kendi rotasını çizebilen bireyler yetiştirir. Bu bireyler gerçekçi ve bilimsel bilgilere dayanan, teknolojik gelişmeleri takip eden, objektif değerlendirme kriterlerine göre hareket edebilen anlayış ile çalışır.

 

                                                                                    Kalbimiz geleceğiniz için atıyor…

 

 

Ankara Kampüs Koleji, Ankara özel okullar listesi içerisinde ilk sıralarda olan ve öğrencilerine az mevcutlu sınıflarda eğitim veren, kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen Ankaranın en iyi özel okulu olan kurumdur. Sınırlı kontenjanı olan Ankara özel okulu bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önünde tutmaktadır. Bu nedenle birebir ilgi eğitimi kusursuz uygulanmasını sağlar. Ankara kolejleri arasında yer alan Kampüs Kolejinde öğrenciyi merkez alan eğitim anlayışı, liselere üniversiteye giriş sınavlarında başarısı; il, ilçe ve yurt ve hatta dünya çapında  düzenlenen yarışmalarda birincilik ve dereceler getirmektedir. Ankara özel okul olarak sürekli yükselen başarı çıtası ile Ankara en iyi özel okullar arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Ankara özel okullar listesi

Ankara özel okul olarak anlayışımız; her çocuk farklı yetenekleri, ilgileriyle kendini geliştirmek isteyen ve kendi yolunu bulmaya çalışan bir birey olarak dünyaya gelir. Ankaranın en iyi özel okulu olarak amacımız, her çocuğun bireysel potansiyelini geliştirmektir. Ankaranın en iyi koleji, çocukların sosyal, duygusal, ruhsal, ahlaki, fiziksel ve zihinsel açılardan dengeli bir biçimde ve çok yönlü olarak gelişmesini amaçlar. Ankara özel okul içinde talimatlar verilmeyen ama kılavuzluk edilen bir eğitim süreci vardır.

Ankara özel anaokulu olarak velilerimize 0-7 yaş çocukların bilişsel yapılarının soyut şeyleri öğrenmek için uygun olmadığını tavsiye ederiz. Anlatma ve izah etme yöntemi bu yaşlarda anlamsız kalır. Bunun yerine Ankara de en iyi özel okul içinde çocukların sevgi ve gönül bağıyla bağlı olduğu kişiler olmaya çalışır, örnek olarak çocuğu eğitebilir olduğumuzu aklımızda tutarız. Bu yaş grubu tam bir kayıt cihazı gibidir, gözlemler ve taklit eder. Çocuklarda sık sık görülen ebeveyn taklidi de bu yüzdendir. Ankara özel anaokulu öğretmenleri çocuğun taklit yeteneğini göz önüne alarak onlara en doğru şekilde model olurlar.

Kampüs Koleji, Ankarada bulunan kolejler arasında ana sınıfı eğitiminde çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önünde tutmaktadır. Ankara özel okul sınıfları, geniş okul bahçesi, ferah oyun alanları ve Ankara özel okul içinde tüm yaşam alanları minik yavrularımızın sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

 

Ankara Özel Okulları Arasında Fark Oluşturan Yenilikler

Kampüs Koleji, Ankara Özel Okulları aramalarında en iyi özel okul arasında yer almaktadır. Bunun nedeni ise ilkokul kademesinde henüz 1. sınıfa başlarken çocuklarının okula başlamak için gereken okul olgunluğuna erişip erişmediğini test etmekten geçer. Test sonuçlarını bilmek Kampüs ailesine katılan her yeni veliye güven verir.

Ankara özel ilköğretim okulları içinde ayrıcalıklı olan öğretmenlerimiz ve tüm personelin sevgisi ve ilgisiyle eğitim yolculuğuna devam eden öğrencilerimiz için erken çocukluk Değerler Eğitimi programı uygulanır. Ankara özel ilköğretim okulları içinde Ankaranın en iyi özel okulu içinde Milli, manevi, toplumsal, insani değerlerini bilen; saygı, dürüstlük, yardımseverlik gibi kavramları özümsemiş bireyler yetişir Kampüs Kolejinde… Bu kapsamda Ankarada bulunan kolejler arasında en iyisi olan Kampüs’de milli ve manevi değerlerimizden birine ilişkin etkinlikler düzenlenir.

Ankara özel okulları içinde okulumuzda, veliler gün sonunda devamsızlık ve günlük ödevleri görebileceği bir portal hizmete sunulmuştur. Bu portal sayesinde ders öğretmenleri ödev bildirimleri ve devamsızlıkları anında velilerimize ulaştırılır ve yapıp yapmadıkları hususunda velilerimizden geri dönüt istenir. Okuldan sonra da öğrencilerimizin yanında yer aldığımı eğitim sistemimizle Ankara kolejleri arasında, ayrıca bilgi ve spor yarışmalarında başarılarımızı çoğaltarak ilerlemekteyiz.

Kampüs Koleji kalıcı öğrenme gerçekleştirmek amacıyla birçok projeye imza atan Ankaradaki özel okullar arasında en girişimci özel okul olma başarısına sahiptir. Ankarada bulunan kolejler arasında en başarılı kolej olan okulumuzda öğrenciler sosyal ve spor etkinlikleriyle günün son saatine kadar değerlendirirler. Ankarada bulunan özel okullar içinde en başarılı kolej içinde her Kampüslü öğrenci okumayı öğrendiği 1. Sınıftan itibaren düzenli olarak kitap okuma çalışmaları yapılarak öğrenciler teşvik edilir.

Ankarada bulunan özel okullar içinde en başarılı kolej olan okulumuzda öğrencilere kendi öğrenme ortamlarını hazırlayıp, onlara etkinlikleri uygulamak için fırsat verilir. Ankarada özel okullar içinde en başarılı okulumuzda yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli titizlikle uygulanır.

Ankara Özel Okul Arasında Kampüs Farkı: Sosyal Gelişimini Destekleyen Etkinlikler

Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Ankara’nın en iyi koleji Kampüs Koleji, Ankara özel okullar listesi arasında farkını göstermiştir. Sosyal, spor ve Zekâ geliştirmek amacıyla açılan kulüpler, Zekâ Oyunları sınıfını hayata geçiren kulumuzda oyunlarla öğrencilerin becerileri geliştirilir.

Ankara özel okullar listesi

Ankarada özel okullar içinde en başarılı kolej içinde Robotik ve Kodlama sınıfları hazırlanmıştır. Bu sınıflarda robotik ve kodlama öğretilip öğrencilerin kendi üreticiliklerini bu bilgiye birleştirip harikalar ortaya çıkarılır.  Ana sınıfından itibaren öğrencilere robotik ve kodlama eğitimi vererek Ankara’daki özel okullar arasında farkımızı ortaya koymaktayız.

Ekoloji sınıfında Çevresel duyarlılık gerektiren konuları uygulamalı olarak bilimsel çevre projeleri geliştirirler. Tüm bu çalışmalarla Kampüs Koleji, Ankara kolejler içerisinde farklı bir noktada bulunmaktadır.

 

Ankara’daki Özel Okullar Arasında 2 Yabancı Dil Eğitimi Veren Özel Okul

İngilizce ve İspanyolca eğitimde fark yaratan Kampüs Koleji, sadece Ankarada bulunan kolejler arasında başarısını tüm ilçeye ispatlayarak Ankara’daki en iyi özel okullar arasına girmiştir. Türkçe’ye ait hiçbir kelimenin kullanılmadığı İngilizce sınıflarında dersler yabancı öğretmenlerle işlenir. 5. Sınıftan itibaren İspanyolca ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlanır. Ankara’daki en iyi özel okullar arasına giren okulumuzda bilgisayar destekli akıllı tahtalar başta olmak üzere projeksiyonlar ve fonksiyonel yazılımların da kullanıldığı teknolojik donanımla dünya standartlarındaki sınıflarda bilgi verilir. Ankara’daki özel okullar arasında yer alan Ankara Kampüs Koleji rengarenk sıra ve masalar estetik bir görüntüye sahiptir.

Ankara özel okul

Ankara özel okul denince akla gelen ilk isim olan Kampüs Kolejinde öğrencilerimiz bir birey olarak görülür. Ankara’daki özel okullar arasında yer alan Ankara Kampüs Kolejinde hHer öğrenci yetenekleri doğrultusunda eğitim verilir. Değerlilik ve farklılık gösteren öğrencilerimizi, ilgi ve eğilimleri doğrultusunda rehberlik birimi kulüplere yönlendirir.

Ankara özel okul ve butik okul anlayışının hâkim olduğu kolejimizde; taze, günlük ve organik gıdalarla öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır hazırlanan yemekler şık porselen tabaklarla sunulur.

Ankara özel okul anlayışı ile en az bir çalgı aleti çalmasını beklediğimiz öğrencilerimiz müzik derslerini piyano ve elektronik müzik tahtası eşliğinde işler. Sanat, spor, bilimsel ve hobi kulüpleri çocuklarımızın geleceği ile ilgili bize ipuçları verir. Bu alanda başarılarımız dünya çapına yayılmıştır.

Ankara özel okul ve Öğretmenlerimiz

Ankaradaki özel okullar arasında bulunan Kampüsde uygulanmakta olan rehberlik anlayışına eğitim koçluğu sistemi ile yeni bir boyut kazandırılmıştır. Kampüs Koleji Rehberlik Birimi; öğrencilerin kendi davranışlarını ve duygularını sorgulayarak gelişimlerinin desteklendiği, yetenek ve değerlerinin farkına varmalarına yardımcı olan uzman kadrosuyla öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini en üst düzeyde destekler.

Ankara Kampüs Koleji akademik kadrosunu profesyonel, yenilikçi, birikimli, dinamik, öğretmeyi yaşam biçimi olarak seçen öğretmenlerden oluşturur. İlk günden itibaren öğrenciyi aktif olarak eğitim sürecinin içerisine dâhil eden öğretmenlerimiz, Kampüs’in başarılarının en büyük mimarıdır. Her daim kendisini geliştiren ve değiştiren öğretmen kadrosuyla Kampüs Koleji, Ankara özel okullar listesi içerisinde en ön sıralarda yer almaktadır.

Ankaradaki özel okullar arasında Kampüs Koleji, MEB okullarında uygulanan iki yarı dönem eğitim sisteminden farklı eğitim sistemiyle Ankarada bulunan kolejler arasında kolej okulu olarak fark yaratmıştır. Her periyot arasında birer hafta ara vermekteyiz. Bu şekilde hem öğrencilerimizin dikkatini daha üst düzeyde tutmaktayız, hem de monotonluğun önüne geçmiş oluyoruz. Ankara kolejleri içerisinde en iyi arasında yer alan Kampüs Kolejinde periyot aralarında; genellikle hem öğrencilerimizin dinlenmelerini sağlıyor, hem de dil becerileri için Dil Kampları düzenliyoruz.

Ankara özel okul içerisindeki Kampüs Kolejinde her öğrenci için akademik ve sosyal alanda bir başarıyı hedeflenir. Çocuklarımıza hedefe ulaşmada yardımcı olup yönlerini bulmasını sağlayan tek değer; pusulaları, küçük yürekleridir.

Test

Form Gönderimi

Tamam